• Naša motivácia

• Súkromná materská škola Edulienka je zaradená do siete škôl a školských zariadení od 15. 8. 2022. Jej zriaďovateľom je občianske združenie Edulienka, ktoré je tiež zriaďovateľom Súkromnej základnej školy Edulienka.

Poslaním materskej školy je umožniť deťom byť deťmi.

Úlohou dospelých je poskytnúť deťom dosť času a priestoru na hranie, byť citliví k ich potrebám a vytvoriť im podnetovo primerané prostredie pre zdravý vývin.

Motiváciou pre založenie materskej školy bolo dať deťom dostatok času na vzájomné spoznanie sa a adaptáciu do rešpektujúceho prostredia podporujúceho osobnostný rast, rozvoj sociálnych zručností a spoluprácu, na princípoch, na ktorých stojí nie len naša materská škola ale mal by stáť aj život.

Čas strávený v materskej škole umožňuje pedagógom včas zachytiť a citlivo riešiť výzvy dieťaťa. Pobyt sa tým stáva kvalitatívne vyššou formou zápisu do Súkromnej základnej školy Edulienka, kam deti

• po potvrdení školskej zrelosti a pripravenosti odbornými pracoviskami
            • na základe kapacitných možností školy

prednostne prijímame.